est | eng | rus

Ettepanekud/kaebused/kasulik info

Kindlustatud isikud võivad pöörduda oma õiguste kaitseks ettepaneku, kiituse või kaebusega Haigekassa või Terviseameti poole.

Eesti Haigekassa:

Info: (+372) 669 6630 või 16363 ​(tööajad E-R 8.30-16.30)

e-post: info at haigekassa dot ee

post: Lastekodu 48, Tallinn, 10144

 

Terviseamet:

info: 794 3500 

e-post: kesk at terviseamet dot ee

post: Paldiski mnt 81, Tallinn, 10617

 

KASULIK INFO

 • Kõigil inimestel on võimalik ööpäevaringselt esmast meditsiinilist nõu saada perearsti nõuandetelefonilt 1220 (välismaalt helistades +372 630 4107). Telefonis jagatakse eesti ja vene keeles nõuandeid lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaabiks ning vajadusel infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes. Helistamisel ei tuvastata helistaja isikut, helistada ja nõu küsida võivad ka ravikindlustuseta inimesed. 1220 on lauatelefonilt helistades esimesed 5 minutit helistajale tasuta, edasi kehtib kohaliku kõne hind. Mobiiltelefonilt ja välismaalt helistades kehtib kohe helistamise algusest paketipõhine telefoniminuti hind.


Kiirabi saab vajadusel kutsuda numbrilt 112. Enne abi saamist selgita välja kas ja millist abi vajad. Helistades telefonile 112 püüa võimalikult rahulikult selgitada juhtunut vastates dispetšeri küsimustele – mis juhtus, kus kannatanu asub, kas kannatanu on teadvusel ja hingab, kas keegi kohalolijatest on võimeline abi osutama. Ära katkesta kõnet enne kui dispetšer on selleks loa andnud. 
• Peale kiirabi koduvisiiti pöördu ise järgmisel päeval oma perearstikeskuse poole. Perearstikeskus töötab reeglina tööpäevadel ja tööajal. Õhtusel ajal ja nädalavahetustel tuleb kiire abi saamiseks pöörduda haiglate valvetubadesse.
 

 • Väljaspool perearstide tööaega saab erakorralise probleemiga pöörduda erakorralise meditsiini osakonda (EMOsse): 

Tallinna Lastehaigla (Tervise 28)- vastuvõtuosakonna registratuur, avatud ööpäev läbi; tel.  697 7146

Erakorralist arstiabi osutatakse ööpäevaringselt kuni 18- aastastele patsientidele. Erakorralist kirurgilist ja traumatoloogilist abi osutatkse patsientidele kuni 16. eluaastani- vanemad patsiendid suunatakse täiskasvanute EMO-sse. 

Ida-Tallinna Keskhaigla (Ravi 18)

Ida- Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonnas saab vältimatut meditsiinilist abi olenemata ravikindlustuisest. Vältimatu on arstiabi olukorras, kus selle edasilükkamine ohustab otseselt inimese elu või tervist. Lapsed nooremad kui 15-eluaastat saavad abi Lastehaiglast. 

Ida- Tallinna Keskhaigla erakorraline silmaravi (Ravi 18)

Pöörduda saab silmatruma, silma söövituse, silma põletuse, nägemise äkilise muutuse korral või silmaoperatsiooni järgselt kui nägemine on kiiresti halvenenud (juhul, kui operatsioonist on möödas vähem, kui kuu) 

Vastuvõtt: 
tööpäevadel kell 08.00-20.00 Ravi tn üksuses
tööpäevadel kell 08.00-15.00 Magdaleena üksuse (Pärnu mnt 104) polikliiniku silmakabinetis
puhkepäevadel ja riiklikel pühadel 09.00-20.00 Ravi tn üksuses

Ida- Tallinna keskhaigla naistekliiniku erakorraline vastuvõtt (Ravi 18)- valveämmaemand tel. 530 808 74

Pöörduda saab erakorralise rasedusaegse või günekoloogilise probleemiga.  Sissepääs Ravi tn 18 naistekliiniku hoone hoovi poolt. 

Lääne-Tallinna Keskhaigla (Paldiski mnt 68)- tel. 650 7366

Lääne- Tallinna keskhaigla erakorralise meditsiini osakond pakub ööpäevaringset erakorralist abi patsientidele alates 15. eluaastast, olenemata ravikindlustuse olemasolust. Alla 15-aastaste patsientidega tegeleb AS Tallinna Lastehaigla. 

Sissepääs EMO-sse asub Paldiski mnt 68 hoone paremal küljel. 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (Sütiste tee 19)- tel. 617 1369

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskus (EMO) asub haigla X- korpuses. Abivajajatel tuleb erakorralise arstiabi saamiseks siseneda haiglahoonesse Lastehaigla poolt. EMO on avatud ööpäev ringi. Piirkondliku haiglana osutatakse meditsiinilist abi kõigil arstlikel erialadel, välja arvatud plaaniline sünnitusabi ja silmakirurgia. 
Visiiditasu 5 eurot- ei pea maksma alla 18- aastased ja lapseootel patsiendid. 

 

See peaks olema siiski väga erakorraline juhtum või äkki tekkinud probleem, enne küsi nõu oma perearstikeskusest või väljaspool selle lahtioleku aega perearsti nõuandetelefonilt.