E-R 8.00 – 18.00

COVID19

Perearsti kaudu suunatakse tasuta testimisele kõik riskirühma kuuluvad ülemiste hingamisteede viirushaiguste sümptomitega patsiendid. Kuulud riskirühma, kui:

 • Riskirühma kuuluvad ülemiste hingamisteede viirushaiguse sümptomitega patsiendid (nii perearstiga kui perearstita) võivad saatekirja saamiseks pöörduda ka perearsti nõuandeliini 1220 poole (E-P 08.00-22.00, sh riigipühad), kust neid suunatakse vajadusel arsti poolt koroonaviiruse testimisele.

 • Testimisele on eelistatult soovituslik saabuda isikliku sõiduautoga. Viiruse potentsiaalsed kandjad peaksid vältima ühistransporti ja taksot. Vajadusel võib tulla proovi andma ka jalgsi. Lisainfot testimise kohta leiab veebiehelt koroonatestimine.ee

 • Patsientide testimine enne eriarstiabi uuringuid, protseduure, operatsioone, hambaravi jne korraldatakse vajadusel patsienti vastu võtva tervishoiuasutuse poolt.

 • Enne hoolekandeasutusse ja õendushaiglasse suunamist saadetakse perearsti kaudu testimisele kõik sümptomiteta isikud. Kliendid, kes liiguvad ühest hoolekandeasutusest teise, suunatakse testimisele Terviseameti regionaalosakondade kaudu. 

 • Riskirühma mitte kuuluvad patsiendid, kes soovivad endale EL COVID-19 tõendit luua, saavad minna tasulisse testimisse sobiva teenuspakkuja juurde.

 • Riskirühma mitte kuuluvad patsiendid, kes soovivad endale EL COVID-19 tõendit luua, saavad minna tasulisse testimisse sobiva teenuspakkuja juurde.

 • COVID PCR positiivset tõendit on võimalik genereerida igal inimesel 11 päeva pärast PCR positiivset tulemust. Selleks pole vaja helistada perearstikeskusesse. Tõendit saab genereerida www.digilugu.ee. Kui tõendite osas on probleeme, siis ühendust võtta TEHIKuga. 
 • Alates 7.02.2022 ei ole vaja Terviseameti poolt positiivsete antigeeni kiirtestide kinnitamist PCR testiga. PCR test ei ole haigestumise kinnitamiseks tingimata vajalik. Positiivse Covid kiirtesti korral on vajalik jääda isolatsiooni 10 päevaks alates esimeste sümptomite tekkest.

  Juhul kui otsustate mitte minna PCR testi tegema, siis teadlikult loobute QR läbipõdemisetõendist ja seda ei saa meie teile tagant järgi ka teha. Testile minemata jätmise korral QR-tõendit ei genereerita. 

 • Kalkulaator arvutamaks välja tõendi kehtivust, tõhustusdoosi vajalikkust: https://vaktsineeri.ee/covid-19/kalkulaator/

Meelespea patsiendile

Koroonaviiruse omikroni tüve kiire levik on tekitanud perearstikeskustes väga suure töökoormuse. Terviseamet palub inimestel varuda kannatust ning avaldab meelespea patsiendile, milliste murede korral on abi ka teistest infokanalitest.

 • Riskirühma mitte kuuluvad patsiendid, kes soovivad endale EL COVID-19 tõendit luua, saavad minna tasulisse testimisse sobiva teenuspakkuja juurde.

 • Kui Sul on avaldunud sümptomid, mis omikron-tüve puhul avalduvad reeglina ca 3 päeva pärast nakatumist, mõningatel juhtudel on inimene nakkusohtlik 1-2 päeva enne sümptomite avaldumist, siis püsi kodus ja helista oma perearstile või perearstinõuandeliinile 1220
 • Võimalus on koduselt teha kiirtest: Kui Sinu proov osutub positiivseks, siis püsi kodus ja järgi perearsti antud soovitusi! Tervise halvenemise korral võta perearstiga uuesti ühendust või kutsu kiirabi, helistades numbril 112.
 • Kuidas toimida, kui testi tulemus on positiivne? Positiivsest testi tulemusest ei ole vaja perearstikeskust teavitada. Patsiendi koduse ravi juhend on leitav perearstide seltsi koduleheküljel www.perearstiselts.ee/patsient/koduse-ravi-juhend-taeiskasvanutele ning selles on ka täpselt määratletud sümptomid, mille puhul tuleks pidada nõu perearsti või pereõega.
 • Kuidas toimida, kui olete lähikontaktne? Lähikontaktsed leiavad juhised: www.terviseamet.ee/koroonaviirus/olen-lahikontaktne
 • Kui kaua tuleb püsida isolatsioonis? Terviseamet tuletab meelde, et positiivse testitulemuse saanud inimene peab olema koduses isolatsioonis vähemalt kümme päeva. Positiivse testi tulemuse saanud nakatunu isolatsiooniaega ei lühendata isegi siis, kui sümptomid taanduvad kümnest päevast varem. Kümnelt päevalt seitsmele lühendati üksnes vaktsineerimata ja läbi põdemata lähikontaktsete karantiiniaega. Isolatsiooni aega saate ka ise arvutada siit: https://isolatsioonikalkulaator.netlify.app
 • Millal küsida nõu perearstilt või pereõelt? Lihtsamate probleemidega soovitatakse perearstikeskuse poole pöörduda e-maili teel ning arvestada võimalusega, et vastamine võib aega võtta. Tõsisema tervisehädaga ei tohiks arsti poole pöördumist kindlasti edasi lükata, vaid vajadusel tuleb proovida korduvalt helistada, jäädes sealjuures rahulikuks ja kannatlikuks. Teile vastatakse esimesel võimalusel! Kui vajate erakorralist abi, helistage hädaabinumbril 112.
 • Värske ja kaasajastatud info vaktsineerimise ning piirangute ja kehtivate nõuete kohta on leitav aadressil www.kriis.ee ja www.vaktsineeri.ee
 • Karantiinikohustus on 7 päeva vaktsineerimata ja läbipõdemata isikule. 
 • Karantiinivabastus vaktsineeritutele, läbipõdenud (180 päeva) inimestele haigussümptomite vabalt. Pereliikmete nakatumisel soovituslik karantiin 5 päeva.
 • Riigipiiri ületamisel isolatsioonikohustus 7 päeva, vaktsineerimata ja läbipõdemata isikutele.
 • COVID positiivsete isolatsioon 10 päeva alates haigussümptomite tekkest. Vajadusel isolatsiooni pikenemine, sõltuvalt haigussümptomitest. 
 • kasuta: ISOLATSIOONIKALKULAATOR

Kui lähikontakt COVID-19 viiruse kandjaga toimus lasteaias või -hoius, üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, võivad lapsed ja noored, kes ei ole COVID-19 haiguse vastu vaktsineeritud või COVID-19 haiguse läbipõdenud, jääda lihtsustatud karantiini. See tähendab, et:

Lasteaialapsed saavad jätkata lasteaias või -hoius käimist ilma täiendava testimiseta.

  • Üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses käivad õpilased saavad jätkata kontaktõppes vaid siis, kui täidetakse järgmised tingimused:
   •   Pärast lähikontaktist teada saamist tuleb jääda koju tavapärasesse karantiini ning tegema viienda päeva hommikul antigeeni kiirtesti.
   •   Kui testi tulemus on negatiivne, tohib ta samal päeval ja edasised kaks päeva käia üksnes koolis, osaleda huvihariduses ja noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas, kohvikus käimine, on 7 päeva pärast lähikontakti keelatud. COVID-19 sümptomite ilmnemisel tuleb õpilasel jääda kohe koju.
   •   Positiivse testi korral tuleb jääda koju. Sellisel juhul lihtsustatud karantiinikord enam ei kehti.
   •   Kui õpilane tuleb reisilt, peab ta neli päeva veetma eneseisolatsioonis. Viiendal päeval saab ta end testida antigeeni kiirtestiga. Kui test on negatiivne ja õpilasel ei ole haiguse sümptomeid, tohib ta edasised kolm päeva minna üksnes kooli ja osaleda huvihariduses, noorsootöös. Kaheksandal päeval eneseisolatsioon lõpeb.
  • Kui täielikult vaktsineerimata õppija lähikontakt toimub väljaspool üldharidus- või kutsekooli, peab ta vanusest sõltumata jääma karantiini tavapärases korras (7 päeva).
  • Kui õpilane ei ole nõutud testi teinud, peab õpilane jääma tavapärases korras karantiini (7 päeva).
  • Kui õpilane on COVID-19 haiguse läbipõdenud viimase 6 kuu jooksul või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma. Küll aga peavad nad jälgima hoolikalt oma tervist, kandma rahvarohketes kohtades maski, vältima mittevajalikke kontakte ning mitte külastama riskirühma kuuluvaid lähedasi.

OLULINE INFO KOROONAKAHTLUSE KOHTA!

Perearstikeskus suunab testima, kui Teil on tekkinud viirussümptomid. Sellisel juhul helistada perearstikeskuse registratuuri numbril või saata e-kiri retsept@laagriperearst.eekus palume vastata järgnevatele küsimustele (←kliki)

 Vastame teie e-kirjale esimesel võimalusel. NB! SAAME KIRJU PÄEVAS ÜLE 100, MIS TÄHENDAB, ET TÄPNE PROBLEEMI-SÕNASTUS AITAB MEIL TEILE OPERATIIVSELT LAHENDUST PAKKUDA.  Ebamäärastele ja puuduliku infoga kirjadele me kahjuks hetkel vastatata ei jõua.  

ISOLATSIOONIKALKULAATOR

Lapsi vaktsineeritakse Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga, mis sisaldab kolm korda vähem toimeainet kui täiskasvanute vaktsiin. Vaktsineerimiskuur koosneb kahest doosist, mida manustatakse Eestis immunoprofülaktika komisjoni soovitusel 6-nädalase vahega.

Infot 5-11-aastaste koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohta leiab SIIT.

Lapse vaktsineerimiseks saab lapsevanem aja broneerida perearstikeskusesse helistades või läbi digiregistratuuri.

Aegu saab registreerida läbi:

 • www.digiregistratuur.ee ; (Selleks tuleb teil ennast tuvastada ID-kaardi või Mobiil-IDga või Smart-IDga. Digiregistratuuris aega broneerides saab valida „Teenuse“ lahtri rippmenüüst “Vaktsineerija Pfizer” ja “Vali raviasutus” lahtri rippmenüüst „Laagri Perearstikeskus“) ;
 • Laagri Perearstikeskuse registratuuri numbrile helistades (6540230) või registratuuris kohapeal.
 • E-kirja teel aegu ei broneerita!
 • COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos annab raske haigestumise eest 25 korda parema kaitse

Vaktsineerimine  COVID-19 mRNA, Pfizeri vaktsiiniga (Comirnaty).

Vaktsineerima ootame kõiki esimese doosi saajaid, teise doosi saajaid, neid kellel vaktsineerimine on pooleli jäänud ja 3-doosi saajaid. 

Infot  koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohta leiab SIIT

Aegu saab registreerida läbi:

 • www.digiregistratuur.ee (Selleks tuleb teil ennast tuvastada ID-kaardi või Mobiil-IDga või Smart-IDga. Digiregistratuuris aega broneerides saab valida „Teenuse“ lahtri rippmenüüst “Vaktsineerija Pfizer” ja “Vali raviasutus” lahtri rippmenüüst „Laagri Perearstikeskus“) 
 • Laagri Perearstikeskuse registratuuri numbrile helistades (6540230) või registratuuris kohapeal.
 • E-kirja teel aegu ei broneerita!
 
midateha