E-R 8.00 – 18.00

KKK

Korduma kippuvad küsimused ja vastused

Eriarstile aja broneerimiseks on vajalik perearsti või teise eriarsti otsuse tulemusena vormistatud digisaatekiri. Saatekiri koostatakse ainult meditsiinilisel näidustusel ning see sisaldab eriarsti jaoks olulist informatsiooni patsiendi terviseprobleemi kohta. Saatekirja peab andma tervishoiuasutuse töötaja , kes vajaduse teise arsti/spetsialisti konsultatsiooniks tuvastas, sh tasulisel vastuvõtul. Samuti saab hambaarst anda ise vastava saatekirja ka siis kui ta pole Tervisekassa lepingupartner. 

 • Saatekiri peab olema vormistatud enne eriarsti vastuvõtuaja broneerimist. Ilma saatekirjata eriarsti vastuvõtule pöördumine on tasuline, nii vastuvõtt kui ka kõik kaasnevad teenused. 

Saate vaadata kõiki väljastatud ja broneeringutega seotud digisaatekirju riiklikust patsiendiportaalist www.terviseportaal.ee

  • Samuti on võimalik kehtivaid broneeringuid muuta ning tühistada.
  • On võimalik otsida vabu aegu kõikide liidestunud tervishoiu asutuste poolt pakutavatele eriarsti esmastele ambulatoorsetele vastuvõttudele ning nende olemasolul sinna aegu broneerida.

  Saatekirja ei ole vaja pöördumiseks perearstile, günekoloogile, naha-ja suguhaiguste arstile, silmaarstile, psühhiaatrile, reisile minekuks. 

  • Ravimitega Eestist välismaale või välismaalt Eestisse reisimiseks võib olla vaja Ravimiameti luba, Schengeni tunnistust või retsepti koopiat / arsti teatist. Täpsem info leitav: www.ravimiamet.ee

  Analüüside tegemisel lähtub tervishoiutöötaja Teie kaebustest ja terviseseisundist, mistõttu välisasutuses antud analüüside tõlgendamine toimub asutuse poolt, kus need on määratud. Seetõttu oleme võtnud vastu otsuse tõlgendada vaid Laagri Perearstikeskuses määratud analüüse, pakkudes Teile kvaliteetset tervishoiuteenust. Palume mõistvat suhtumist.

   Kui vajate haiguslehte (lapse haigestumisel või pereliikme põetamisvajaduse korral hoolduslehte), tuleb perearstikeskusega kontakteeruda kohe haigestumise esimesel päeval (tagantjärgi haigus- või hoolduslehte avada ei saa). Nädalavahetuse päevaga algava haiguslehe saab perearst/pereõde avada juhul, kui patsient on loonud kontakti perearstikeskusega läbi Perearst24, helistanud perearsti nõuandeliinile 1220, pöördunud näiteks haigla valvetuppa või kutsunud kiirabi ja talle on antud sellekohane tõend. See tõend tuleb perearstikeskusele esitada kahe päeva jooksul. 

   Palume mõistvat suhtumist, kui Teid registreeritakse mõne teise arsti või pereõe vastuvõtule. See on vajalik, et tagada kiirem abi, sest perearstid osalevad aeg-ajalt täiendkoolitustel, puhkavad või on haiguslehel. Meie keskus on ka residentide õppebaas. 

   Palume mõistvat suhtumist, kui pöördute registratuuri ilma eelnevalt registreerimata. Perearsti ja pereõe (sh vereanalüüsidele) vastuvõtule palume kindlasti eelnevalt aeg registreerida telefoni teel 6540230. Telefonile vastavad pereõed. Registreerimisel küsitakse Teilt põhjust, miks vastuvõtule tulete, see on vajalik Teie vastuvõtu paremaks planeerimiseks. 

   Selleks, et kõnejärjekordi lühendada, palume Teil läbi mõelda oma sõnum:

   – Alustage nimest või isikukoodist, kelle tõttu meile helistate;

   – Mõelge läbi, millal tervisemure algas, milles see seisneb.

   Selleks, et kõnejärjekordi lühendada, palume Teil võimalusel enda digiretseptide seisu, sh aktiivseid retsepte jälgida  riiklikust patsiendiportaalist www.terviseportaal.ee ja www.eesti.ee portaalist.