E-R 8.00 – 18.00

Töökorraldus

Ämmaemand on iseseisev tervishoiuspetsialist, kes nõustab naisi terve elukaare jooksul. Meie perearstikeskuses toimub ämmaemanda vastuvõtt kaks korda nädalas. 

Nõustamine:

 • Puberteediaja muutuste nõustamine
 • Noorte nõustamine
 • Raseduse planeerimine
 • Rasestumisvastaste vahendite nõustamine
 • Imetamisnõustamine- imetamisvõte, põhitõed edukaks imetamiseks
 • Lähisuhte- ja seksuaalvägivalla korral abi ja toetuse planeerimine
 • Tupevoolusega seotud probleemid ja vajadusel ravi määramine
 • Rindadega seotud probleemid

Ennetus:

 • Emakakaelavähi ennetus – emakakaelavähi sõeluuring, PAP test, HPV test
 • Seksuaalsel teel levivate infektsioonide ennetamine ja diagnoosimine
 • Papilloomviiruse vastase vaktsineerimise nõustamine ja vaktsineerimine

Rasedus: 

 • Rasedusega arvele tulemine ning rasedusaegne jälgimine
 • Sünnitusjärgne kontroll

Kui vajate haiguslehte, siis informeerige esimesel võimalusel perearstikeskust, et kokku leppida edasistes toimingutes. Väga ägeda seisundi (hingamispuudulikkus, ägedad valud jne) korral kutsuge kiirabi.

Esimesel kontaktil nõustab Teid vajadusel telefoni teel pereõde, kes hindab Teie tervislikku seisundit, annab soovitused koduseks raviks ja leiab Teile vajadusel sobiva aja vastuvõtule.

Juhul kui olete haigestunud nädalavahetusel või peale meie tööpäeva lõppu ning vajate töövõimetuslehte, palume sellest teada anda meili retsept@laagriperearst.ee teel ning esimesel võimalusel meiega telefonitsi ühendust võttes.

Haiguslehel olles, on patsient või lapsevanem kohustatud kokkulepetest kinni pidama. Kokkulepetest mitte kinni pidamisel lõpetame haiguslehe koheselt. 

Vereanalüüse saab anda tööpäeviti kell 08.00-10.00.

Kordusretsepte saab tellida igal tööpäeval telefonil 6540230 ja e-posti teel retsept@laagriperearst.ee Retseptid pikendatakse 3 tööpäeva jooksul. Retseptid, mis on edastatud meile peale kella 14.00 kinnitatakse 3 tööpäeva jooksul alates järgmisest tööpäevast.

Retsepti olemasolu saate kontrollida www.digilugu.ee või www.eesti.ee. Eraldi teavitust retseptikinnitusest emailile ei tule. 

Saatekirja saamiseks on vaja registreerida perearsti vastuvõtule. Perearst annab saatekirja eriarstile ainult juhul kui eriarsti konsultatsioon on meditsiiniliselt põhjendatud ning esmased uuringud ja perearstipoolne läbivaatus on tehtud. Palun ärge registreerige ennast eriarstidele ilma eelnevalt perearstiga konsulteerimata. Perearst ei väljasta saatekirja patsiendi soovil.

Koduvisiidi vajalikkuse üle otsustab arst. Tuleb meeles pidada, et keskuses on paremad diagnostikavõimalused ravitaktika otsustamise üle ägedate haiguste korral.

Käesoleval momendil ei registreerita uusi patsiente Laagri Perearstikeskuses töötavate arstide nimistutesse, kuna kõik nimistud on ületanud optimaalse suuruse 1600, mis on kokkulepitud Sotsiaalministeeriumi, Terviseameti, Eesti Haigekassa ja Eesti Perearstide Seltsi Hea Tahte leppes.

Optimaalne nimistu suurus võimaldab tagada perearstiabi kvaliteedi ja teenuste kättesaadavuse meie nimistu patsientidele.

Terviseameti lehel kuvatud vabad kohad nimistutes on mõeldud veel sündimata laste jaoks, kelle vanemad on meie arstide nimistutes.

Saue valla elanike jaoks on momendil võimalus registreerida ennast dr. Jevgeni Aksenenka nimistusse, Medicum Perearstikeskus Harjumaal. 

Vabandame kõikide inimeste ees ning palume mõistvat suhtumist.